Day: November 1, 2021

vizioni November 1, 2021

Miss Universe Kosova, Marigona Krasniqi, ka zbuluar statusin e saj. Në një intervistë në ATV, modelja tregoi që ka kohë që po e shijon një lidhje dashurie, shkruan Indeksonline. Ajo rrëfeu se në fillim ishin miq të mirë pastaj kanë gjetur gjuhën e përbashkët, duke krijuar lidhje dashurie “Kjo e jona është më ndryshe, shoqëri e […]

vizioni November 1, 2021

Aktorja i ka teguar sot Einxhel se prej vitesh tashmë nuk e ka gëzuar asnjë ditë pushim, kjo vetëm si pasojë e angazhimeve të saj të shumta profesionale. ‘’Në ‘’Portokalli’’ kam angazhimin vetëm disa ditë të javës, por pjesën tjetër të ditëve më duhet të jem në udhëtim të vazhdueshëm drejt Kosovës. Në Kosovë jam […]

vizioni November 1, 2021

“Big Brother VIP” i ka bërë një sfidë banorëve me rastin e “Halloween” dhe si pjesë e provës së javës. Në shtëpi ka vazhdimisht ndodhi të çuditshme, por banorët nuk duhet të reagojnë. Persona të maskuar, zhurma të çuditshme, kanë ndodhur këto ditë, por konkurrentët janë përpjekur të mos i komentojnë me njëri-tjetrin e të mos reagojnë. […]

vizioni November 1, 2021

Uji është bazikë për funksionimin ideal të trupit. Uji është një segment esencial i trupit dhe kryen një punë të madh në mbajtjen e organeve në funksion. Trupi i njeriut përmban 2/3 e ujit, nga pesha, gjaku, muskujt etj. Pirja e ujit në një stomak bosh ka qenë teknik në Japoni që një kohë të […]