vizioni November 13, 2020

Receta e përsosur e patëllxhanëve të pjekur

Patëllxhani është një perime verore.Këtu është një recetë patëllxhanët tradicionale të mbushura për një version vegjetarian pa mish!

Ju mund ta hani këtë pjatë me lëkurën e patëllxhanëve, e cila është e pasur me antioksidantë

Përbërësit për 4 persona

2 patëllxhanë

2 domate 1 piper zile

1 qepë

2 thelb hudhër

2 vezë

Disa gjethe borziloku

40g parmixhan ose djathë i grirë

Vaj ulliri

1.Lani patëllxhanët, pastaj prerni ato në gjysmë të gjatë.

2.Butësisht, largoni pjesë e prerë duke përdorur thikën dhe një lugë. Pritini mishin në copa të vogla.

3.Lani specat dhe domatet, pastaj preni ato në kube të vogla.

4.Qëroni qepën dhe copëtojeni imët. Gjithashtu grini thelpinjt e hudhrave.

5.Ngrohni patëllxhanët, qepën dhe piperin në një tigan të madh me pak vaj ulliri. Ziejini mbi nxehtësinë mesatare për rreth dhjetë minuta. Ngrohni furrën në 180 ° C. Pastaj shtoni domatet dhe hudhrat dhe ziejini në zjarr të ulët për rreth dhjetë minuta.

6.Ndërkohë, preni imët gjethet e borzilokut.

 

7.Në një tas rrihni vezët.Shtoni vezët dhe borzilokun në tigan. Kripë dhe piper dhe përzieni gjithçka mirë.

8.Patëllxhanët  mbushen me masën e përgatitur,vendosen që të piqen në furrë për 20 minuta.

 

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*