vizioni July 14, 2020

Biskota të shijshme pa miell

 

Këtu është një recetë që mudn të ju befasojë,këto biskota janë të shijshme,pa gluten dhe pa gjalpë.Gjalpi është zëvendësuar nga vaji i lajthisë,i cili i aromatizon biskotat.Ju mund të përdorni baj ulliri nëse nuk keni vaj të lajthisë.

Përbëresit për 15 biskota:

200 gr qiqrra të gatuara

70 gr pure bajame (mund të përdorni edhe gjalpë kikiriki,ose të përzieni të dy)

50 gr sheqer

60 gr çokollatë e zezë

40 gr ara të prera

3 lugë gjelle vaj

1 vanilje sheqer

1 pluhur pjekje

1.Kullojini qiqrrat dhe përzieni ato.Ngrohni në furrë në 180°C

 

2.Shtojeni purenë a bajamës,sheqerin,vajin,vaniljen,pluhur pjekje në blender.Përzieni të gjithë derisa të merrni një masë homogjene.

3.Pritni çokollatën në copa të vogla.Pastaj shtoni ato edhe arrat në përgatitje dhe përzieni.

4.Formoni topa të vogla të brumit duke përdorur një lugë gjelle.pastaj vendosni në tepsi të mbuluar me letër pjekje,duke i shtypus paksa.Pjekni për 10 deri 15 minuta në 180°C.

 

 

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*