vizioni July 4, 2020

Kjo recetë natyrale ndihmon për të hequr qimet e fytyrës

Shumë gra luftojnë kundër të qimeve të padëshiruara në fytyrë.Ato shpesh përdorin dyll depilues,por ekziston një zgjidhje natyraée dhe e përhershme për këtë problem.

 

Por, fatmirësisht ekziston një zgjidhje natyrale për këtë problem që është përdorur me shekuj të tërë nga gratë e Lindjes së Mesme. Zgjidhja është shumë efektive dhe pjesa më e mirë është se mund të kryhet në shtëpi.

Përbërësit e këtij produkti janë të mbushur me vitamine, minerale dhe antioksidantë. Duhet pasur parasysh se lëkura është organi më i madh i trupit dhe njerëzit duhet t’i kushtojnë vëmendje të veçantë kujdesit të lëkurës dhe asaj se çfarë aplikojnë në të.

Duhet pasur parasysh se lëkura është organi më i madh i trupit dhe njerëzit duhet t’i kushtojnë vëmendje të veçantë kujdesit të lëkurës dhe asaj se çfarë aplikojnë në të.

Përbërësit:

– Një lugë gjelle miell tërshërë

– Dy lugë gjelle lëng limoni

-DY lugë gjelle mjaltë

Krejt çfarë duhet të bëni është ta bluani tërshërën nëse nuk është miell dhe t’i përzieni të gjithë përbërësit dhe pastaj ta aplikoni produktin në zonën ku dëshironi t’i hiqni qimet. Lejojeni produktin t’i shtrijë efektet e veta për 15 minuta, pastaj pastrojeni me ujë të nxehtë.

Pas kësaj, aplikoni krem të zakonshëm për fytyrë. Këtë metodë përsëriteni 2-3 herë në javë. Pas një muaji, do të befasoheni nga rezultatet. Të gjitha qimet do të zhduken!

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*